مشاوره
مشاوره تلفنی
تحت قرارداد با مراکز دندان پزشکی معتبر و شناخته شده در تهران ( و سایر شهرستان ها )

وب سایت خبری تبلیغاتی تاپ دنتیس طرف قرارداد با پزشکان معتبر

  • تصویر یک
  • تصویر دو
  • تصویر سه
  • تصویر چهار

 

در این شاخه از دندانپزشکی به مطالبی در زمینه ایجاد ظاهری مناسب برای لثه و دندان های بیمار می پردازیم . در حقیقت در این بخش تمرکز بر بهبود ظاهر لثه و دندان های بیمار میباشد . روشهای مختلفی جهت زیبایی دندان ها و لثه وجود دارد که می تواند علاوه بر ایجاد ظاهری زیبا ، بسیاری از اختلالات دیگر را نیز بهبود ببخشد اما باید این موضوع را نیز در نظر گرفت که بر خلاف دندانپزشکی عمومی ، هدف اصلی روش های بکار گیری در این بخش ایجاد و یا بهبود زیبایی ظاهری می باشد نه درمان. 

به همین دلیل ، اغلب بیمه های درمانی ، هزینه های مربوط به این بخش را جبران نمی کنند.


بیمارانی که جهت انجام امور زیبایی به دندانپزشکی مراجعه می کنند اهداف زیر را دنبال می کنند :
•    دچار شکستگی و یا ترک دندان شده اند
•    فاصله ی بین دندان هایشان بیشتر از حد نرمال است
•    دچار از بین رفتن لعاب یا همان مینای دندان شده اند
•    دندان هایشان نا مرتب  و یا کج است
•    لثه های آنها دارای ناهمواری غیر نرمال است

بیمارانی که بخاطر وجود یک یا برخی از این مشکلات به پزشک مراجعه می کنند ، غالبا بعد از اتمام  فرآیند درمانی و نقش بستن لبخندی زیبا روی لبانشان احساس بهتری را تجربه خواهند کرد. به عنوان مثال افرادی که دارای دندان های کج و یا شکسته هستند احتمالا هنگام خندیدن معذب شده و یا حتی ممکن است به دلیل کج بودن دندانشان در هنگام صحبت کردن ادای آواها ، حروف و کلمات به صورت صحیح برایشان مشکل باشد.

زمانی که این اصلاحات صورت می پذیرد دارای اعتماد به نفس بالاتری خواهید بود . در برخی موارد بعد از گذشت سالها و فرسایش سطح دندان ، دندان ها کوتاه و یا با فاصله زیاد از هم و یا حتی زرد یا چند رنگ میشوند . این بخش از خدمات دندانپزشکی کمک شایانی به این نوع بیماران کرده و تغییر شگرفی در چهره ی این افراد ایجاد میکند . میتوان گفت در این شرایط ، دندانپزشکی چهره ای جوانتر را به این افراد هدیه میدهد .

عملیات معمول و مورد استقبال در این بخش شامل موارد ذیل می باشد :
1.    سفید کردن دندان یا بلیچینگ
یکی از محبوب ترین کارها در بین بیماران عملیات بلیچینگ یا سفید کردن دندان هاست که شامل هزینه های مقرون به صرفه ای نیز میباشند ،
دندان ها به صورت نرمال در پی گذشت زمان رنگ پذیر شده و ممکن است رنگ مواد غذایی رنگی که ما می خوریم یا مینوشیم در دندان ایجاد زردی و زبری کنند . در این هنگام دندان پزشکان از طریق مواد مخصوصی که خاصیت سفید کنندگی به صورت موقت دارد ، دندان ها را سفید کرده و از طریق لامپ یو وی این مواد را بر روی دندان تثبیت می کنند.
در برخی از موارد پزشک به بیمار توصیه می کند که طی روشی مشخص ، عملیات را برای مدت یک یا دو هفته و با استفاده از موادی که در اختیار او قرار میدهند در منزل ادامه دهد تا به نتیجه ی مطلوبتری برسد .

2.    روکش های دندان
پروتزهای این بخش مناسب بیمارانی است که به دلایل مختلف دچار کوتاه شدن و یا لب پریدگی دندان های جلو شده اند و یا حتی در برخی موارد به علت بیماری دندان و لثه ، دندان دچار لکه ای سیاه رنگ در سطح جلو می شود که این بیماران می توانند از این خدمات بهره بگیرند. روکش های دندان ها در این بخش به دلیل مواد تشکیل دهنده ی آنها که دارای مقاومت بالایی نیست به هیچ عنوان مناسب دندان های پشت نیست زیرا دندان های عقب تحت فشار بالایی قرار دارند و این روکش ها توان تحمل این فشار را ندارند به همین دلیل از این روکش ها تنها می توان در دندان های جلو استفاده کرد .
این روکشها بر اساس قابگیری ای که از دندان بیمار شده و رنگ مناسب ، توسط دندانساز ساخت شده و پس از آماده سازی مینای دندان و لثه ها در محل مناسب چسبانده می شود .
همانطور که گفته شد این روکش ها دارای دوام بالایی نیستند و ممکن است پس از مدتی دچار شل شدگی شده و یا جرم به آن ها نفوذ کند که در این شرایط شما مجبور به تعویض روکش قدیمی با روکش جدید می باشید . معمولا این روکش ها بعنوان پوششی زیبا بر رو دندان های دارای ایراد استفاده می شود اما گاها پیش می آید که بیمار درخواست دارد جهت داشتن لبخندی زیبا کل دندان های جلو را روکش کند ، در این شرایط پزشک با توجه به رنگ اصلی دندان های عقب و انجام عملیات جرم گیری و سفید کردن دندان های عقب ، روکشی مناسب را به بیمار پیشنهاد میکند .
همچنین در برخی موارد بیمار درخواست قراردادن تاج دندان به رنگ طلایی و یا نقره ای می کند که این مسئله کاملا سلیقه ای و با توجه به درخواست بیمار انجام می شود.

3.    کانتورینگ لثه
بعضی از بیماران با شکایت از لثه های نا هموار و یا بلند خود به پزشک مراجعه می کنند . این افراد دندان های زیبا و سالمی دارند اما به دلیل نوع ژنتیک آنها ، بیشتر بخش بالایی دندان هایشان داخل لثه پوشانده شده و نهایتا باعث ایجاد کوتاهی دندان میشود که به لحاظ ظاهری زیبایی چندانی ندارد . در این موارد پزشک با استفاده از لیزر بخشی از لثه را برداشته و امکان نمایان شدن میزان مناسبی از دندان ها را فراهم می کند.

4.    جایگزینی مواد کامپوزیت به جای آمالگام

ممکن است وجود رنگ نقره ای مایل به خاکستری آمالگام در دندان های پر شده در هنگام خندیدن و یا صحبت کردن تصویر جالبی برای دهان بیمار ایجاد نکند . پزشک با استفاده از جایگزینی مواد کامپوزیتی ب جای آمالگام مشکل را بر طرف کرده و بیمار دارای دندان هایی پر شده اما همرنگ با بقیه دندان ها میشود.

طراحی سایت توسط : شرکت ایفانت | سئو توسط :لرنو وب